БІГ ДО ЗДОРОВ'Я АБО ВІД НЬОГО?

Забруднене повітря є одним з провідних факторів ризику для здоров'я людини. Вчені та медики констатують, що зміг і гази вбивають мільйони людей щорічно.

Вчені з Медичного центру при Рочестерському університеті (США) стверджують, що найдрібніші забруднюючі частки, що потрапляють в наш організм з кожним ковтком повітря, згубно впливають на здоров'я, піддаючи нас респіраторним і серцево-судинним захворюванням. Щоб оцінити розміри цих сверхдісперсних «звіроубивць», дослідники пропонують представити людську волосину товщиною з футбольне поле, і м'яч на ньому.
Цей м'яч і є найбільшою з забруднюючих частинок.
Частинки, що використовувалися в експерименті, були відносно «чистими», з бездомішкового вугілля. Їх концентрація становила 50 мікрограмів на кубічний метр, що значно менше, ніж в більшості попередніх досліджень, але більше, ніж у повітрі, яким ми дихаємо.

Потрапляючи в організм, такі частинки заражають речовини і погіршують стан легенів і серцево-судинної системи, збільшуючи ризик передчасної смерті.
Ідеальним варіантом підвищити захисні сили організму може стати пробіжка на свіжому повітрі. Свіже, а не забруднене міське повітря може зміцнити дихальну систему і не спровокувати масу захворювань. Якщо ж бігати по місту, в якому неподалік розташовані великі хімічні підприємства або інші промислові концерни, що випускають в навколишнє середовище тонни шкідливих викидів, то всі ці речовини легко потрапляють в легені.

Іншими словами, вправи на повітрі збільшують кількість вдихаємих забруднень, особливо серед велосипедистів і легкоатлетів, які споживають великі обсяги кисню, катаючись або бігаючи вздовж пожвавлених трас. Користь і шкода від бігу будуть полягати в суперечливих досягнутих результатах: можливо, м'язи стануть підтягнутими, а ноги сильніше, але розвиток астми стане досить імовірним наслідком таких спортивних занять. Варто вибирати правильно ті місця, після пробіжок по яким ви будете почувати себе краще і краще. Ідеальними будуть вважатися біг на відпочинку, в екологічно чистих курортних районах, в лісових зонах, уздовж морського узбережжя.

Якщо ж такої можливості немає, але є звичка вести активний спосіб життя, вчені японського міжнародного центру біотехнологій запропонували ефективний, надійний і елегантний вихід із ситуації - інноваційні «нанореспіратори-невидимки». Це надійний механічний бар'єр, який пропускає повітря, але затримує мікроби, віруси і різноманітні мікрочастинки, які викликають захворювання. Залежно від обраної моделі, міні фільтри здатні затримувати частинки вже починаючи з 0,1 мікрон.

В Україні такі фільтри представлені виробником Nose Mask, їх модельний ряд складається з декількох різновидів, що відрізняються за розміром і призначенням. Фільтри не мають побічних ефектів і протипоказань, призначені і дорослим, і дітям.

Дослідники з Рочестерського університету використовували комп'ютерне моделювання ризиків і переваг при різних рівнях інтенсивності і тривалості фізичних «міських» вправ і забрудненні атмосфери в різних місцях по всьому світу.

Для симуляцій вони використовували інформацію, отриману в ході міжнародних епідеміологічних досліджень і проведення мета-аналізів. В ході дослідження вперше були змодельовані ризики і вигоди від пішохідного та велосипедного руху в містах з високою концентрацією забруднення повітря.

Використовуючи отримані дані, дослідники підрахували, що ризики від забруднення повітря не перекреслюють користь для здоров'я від активних занять спортом в переважній більшості міст по всьому світу. Однак результат тренувань був істотно вище, якщо випробовувані в процесі виконання тесту захищали носові пазухи міні фільтрами, абсорбуючі шкідливі речовини.

В ході ще одного клінічного дослідження, що проводилося на базі Охрусского університету (Данія), вивчався вплив фільтрів-респіраторів на стан людей, схильних до алергії, а також виконання циклів глибокого дихання під навантаженням через фільтри Nose Mask. Однією з головних завдань, що стояли перед вченими, був пошук відповіді на питання: чи ускладнює фільтр носове дихання?

«Дихання через рот не є фізіологічним: мікрочастинки, що потрапляють на слизову глотки, можуть викликати її роздратування і запалення; таким чином, замість поліпшення самопочуття людина б відчула втому і слабкість, отже, застосування мікрофільтра могло б лише посилити загальний стан », - пояснюють автори. Але побоювання фахівців не підтвердилися - випробовувані цілком спокійно дихали носом через фільтри при виконанні вправ під навантаженням.

«У найближчому майбутньому ми плануємо дослідити фільтри в ніс на більшій вибірці. Але попередні результати однозначно свідчать на користь того, що фільтр ефективно зменшує алергологічну симптоматику і при цьому абсолютно комфортний у використанні при виконанні фізичних вправ з інтенсивним навантаженням », - розповідає Торбен Сісгаард, глава дослідження.

Таким чином, дослідження підтвердили нешкідливість і навіть корисність використання міні фільтрів при виконанні фізичних вправ. Назальні фільтри Nose Mask - гарний вибір для людей, які ведуть активний спосіб життя і піклуються про своє здоров'я.
Залиште свій номер і ми вам зателефонуємо!
Або зателефонуйте нам самі:
+38 (099) 999 99 99
Бажаєте зробити замовлення?
Заповніть форму і наш менеджер зателефонує вам!
Погоджуюсь з Політикою Конфіденційності
Відгуки наших кліентів
Ірина
05.08.2021
Фільтри мені порадила мій терапевт, як засіб профілактики від сезонних вірусів і небажиних застуд. Я вже більше 3 місяців завжди їх одягаю, коли йду в магазин, або кудись їду у транспорті. Дискомфорту немає, що дуже радує
Володимир
17.04.2021
Ефективна річ. У мене алергія на цвітіння, пил, шерсть тварин: все життя на таблетках. Я купив і відразу протестував фільтри. Сплю спокійно вже котру ніч: чи не чхаю, а просто сплю. І дихаю.
Ольга
24.02.2021
Все життя дихаю хімією - робота така. Думала, буде незручно носити фільтри, але їх реально відчуваєш тільки перші 5 хв. Лоскотно спочатку, а потім забуваєш на весь день. Цілий день на людях, клієнти, а фільтрів не видно! Задоволена
Наші контакти:
+38 (096) 816 38 20
natalkadov23@gmail.com
м. Київ, смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова 2/2
ФОП Довгаль Н.Г.
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше им`я
Ваш телефон
Ваша пошта
Промокод
Payment method