АЛЕРГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Бондаренко Тетяна Миколаївна головний алерголог Національної медичної палати України, кандидат медичних наук, асистент кафедри кліничної, лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.

Алергічні захворювання та як з ними боротися

Як стверджує медична енциклопедія, «алергія - підвищена чутливість імунної системи до впливу чужорідних речовин (алергенів), яка проявляється не інфекційною запальною реакцією». Розрізняють інфекційні та неінфекційні алергени. Перші - це збудники вірусних, бактеріальних, грибкових захворювань. До других відносять продукти харчування, пилок квітучих рослин, домашній або книжковий пил, укуси комах, лікарські препарати.

У відповідь на потрапляння чужорідного речовини - бактерії або вірусу, організм запускає запальну реакцію, яка намагається вивести цю речовину з організму. При алергії же організм сприймає чужими ті речовини, які в нормі не є такими. Для лікування цих захворювань усувають дію алергену, виключають з раціону харчування алергенні продукти, або призначають протиалергічні і гормональні препарати.

Крім того, професійні алергічні захворювання верхніх дихальних шляхів викликаються алергенами різної природи - як правило, це хімічні речовини (гаптени). До них відносяться: Урсол, формальдегід, солі важких металів (хрому, нікелю, кобальту), каніфоль, синтетичні вітаміни, антибіотики і т.п. Виникнення алергії в 16-28% випадків обумовлене тривалим контактом дратівливих, припікальних, токсичних, сенсибилизирующих речовин зі слизовою оболонкою. Внаслідок цього виникають алергічні риніти, синусити, ріносінусіти, фарингіти, ринофарингіти, ларингіти і фарінголарінгіти.

Алергічна реакція або простудний риніт (нежить) виникають через попадання в організм вірусу, бактерій або алергенів, що мають тропність (схильність вражати певний вид тканини) до миготливого епітелію слизової оболонки носа.

Тропність пояснюється особливою будовою оболонки мікроорганізмів. Наявність на слизовій оболонці носа виростів, гачків або заглиблень дозволяє вірусам і бактеріям міцно прикріплятися до епітелію. Далі починається швидке розмноження мікрофлори, її поширення по площі слизової оболонки, масоване виділення токсинів, загибель клітин епітелію.
Слизова оболонка носа - зона, яка піддається впливу різноманітних сторонніх часток, тому на слизовій носа щомиті осідають тисячі мікробів. Більшість з цих мікроорганізмів є представниками сапрофітної (постійної) мікрофлори, і не завдають людині ніякої шкоди, проте деякі (їх називають патогенними мікробами) здатні спровокувати розвиток інфекційного захворювання. Вони надзвичайно швидко викликають аллергічну реакцію і вже через хвилину після проникнення алергенів виникають чхання та свербіж в порожнині носа.
Іншими причинами поразки слизової оболонки можуть виступати вихлопні гази, хімічні і пилові подразники, тютюнопаління, несприятливі погодні умови. Ніжна епітеліальна тканина найбільш схильна до несприятливого впливу екологічних факторів. У місті можна знайти найбільшу концентрацію всіх видів ксенобіотиків - канцерогени, солі важкі метали, будь-які види алергенів, інших хвороботворних мікроорганізмів. Слизова оболонка носа, порожнини рота і глотки знаходиться в постійному контакті з забрудненим повітрям і піддається впливу шкідливих факторів зовнішнього середовища. У цьому випадку виникають умови, при яких слизова оболонка носа легко інфікується, реагуючи появою набряку.

Найбільш уразливі відносно розвитку ГРВІ та пов'язаних з ними ускладнень діти і підлітки, а також пацієнти з алергічними захворюваннями. Також відомо, що це є причиною 85% загострень астми у дітей і 60% у дорослих є ГРВІ.

У хворих на бронхіальну астму порушена вроджена імунна відповідь на респіраторні віруси, що виявляється зниженням продукції інтерферону, що робить епітеліальні клітини більш сприйнятливими до вірусів. Поразка епітелію дихальних шляхів призводить до порушення його бар'єрної функції і сприяє приєднанню бактеріальної флори з розвитком ускладнень. Існує точка зору, що бронхіальна астма є перш за все захворюванням, пов'язаним з дефектом бар'єрних функцій дихального епітелію, що призводить до легкому проникненню алергенів і вірусів в дихальні шляхи.

Вхідними воротами для респіраторних вірусів найчастіше служить повітряно-крапельний шлях передачі через верхні дихальні шляхи. Рідше - кон'юнктива очей і травний тракт. На розвиток алергічних захворювань порожнини носа, глотки і гортані також впливають мікрокліматичні умови, сприятливі для проникнення алергену в організм. Сюди відносять порушення температурного режиму і вологості, а також підвищену запиленість приміщень.

Добре бореться з алергією механічний захист органів дихання, тому що верхні дихальні шляхи, в першу чергу ніс і глотка, є першим бар'єром, місцем скупчення і природним провідником алергенів в організм з навколишнього середовища. Сучасним механічним способом захисту від алергії визнані т.зв. назальні фільтри, винайдені в Японії і рекомендовані до застосування Національної медичної палатою України.

Назальний фільтр створює захисний бар'єр на шляху алергічного, інфекційного і будь-якого іншого агента розміром від 0,1 мкм. Респіратор-невидимка неглибоко вставляється в обидва носові ходи, блокуючи потрапляння в дихальні шляхи аероаллергенів, хвороботворних вірусів і бактерій, пилу, зважених часток, різних хімічних реагентів, вихлопних газів, тютюнового диму та інших забруднювачів повітря.

Фільтри для носа незамінні для людей, які страждають різними видами алергії. При використанні фільтрів пацієнти-алергіки помітили їх позитивний вплив на організм. Було відзначено зниження клінічних симптомів алергії: чхання, свербіння, нежиті. Зменшилася подразнення слизової оболонки носа, а також і болю в горлі у людей, регулярно застосовують назальні фільтри.

Відкриття назальних фільтрів різко зменшило число людей, раніше приймаючих антигістамінні препарати і сприятливо вплинуло на швидке одужання і позбавлення від алергічних реакцій всього організму.

Назальні фільтри для носа рекомендується використовувати при контакті людини з шкідливою навколишнім середовищем, токсичним виробництвом, при ремонті, прибиранні приміщень або в період весняного цвітіння дерев.
Залиште свій номер і ми вам зателефонуємо!
Або зателефонуйте нам самі:
+38 (099) 999 99 99
Бажаєте зробити замовлення?
Заповніть форму і наш менеджер зателефонує вам!
Погоджуюсь з Політикою Конфіденційності
Відгуки наших кліентів
Ірина
05.08.2021
Фільтри мені порадила мій терапевт, як засіб профілактики від сезонних вірусів і небажиних застуд. Я вже більше 3 місяців завжди їх одягаю, коли йду в магазин, або кудись їду у транспорті. Дискомфорту немає, що дуже радує
Володимир
17.04.2021
Ефективна річ. У мене алергія на цвітіння, пил, шерсть тварин: все життя на таблетках. Я купив і відразу протестував фільтри. Сплю спокійно вже котру ніч: чи не чхаю, а просто сплю. І дихаю.
Ольга
24.02.2021
Все життя дихаю хімією - робота така. Думала, буде незручно носити фільтри, але їх реально відчуваєш тільки перші 5 хв. Лоскотно спочатку, а потім забуваєш на весь день. Цілий день на людях, клієнти, а фільтрів не видно! Задоволена
Наші контакти:
+38 (096) 816 38 20
natalkadov23@gmail.com
м. Київ, смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова 2/2
ФОП Довгаль Н.Г.
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше им`я
Ваш телефон
Ваша пошта
Промокод
Payment method